Incepe scoala!

BACK TO SCHOOLphoto (3) (1)

Toamna, inceperea scolii este intotdeauna un moment important pentru copii si familii. “INCEPE SCOALA”- este proiectul pe care Asociatia CopiiiTuturor il organizeaza de la infiintarea asociatiei din anul 2000 cu o frecventa si o continuitate de doua ori pe an.

Este un proiect drag si totodata important deoarece astfel venim in sprijinul familiilor si copiilor cu rechizite pentru scoala, acestia fiind in imposibilitatea de a le achizitiona.

Sunt destul de slabe sansele ca acesti copii sa rupa ciclul saraciei in care au fost aruncati, insa fara educatie sansele sunt aproape inexistente.

IMG_9892

photo (4)Bugetul acordat pentru achizitionarea rechizitelor este de 150 lei, iar lista noastra de rechizite cuprinde :

–          ghiozdan de scoala,

–          caiete,

–          penar- cu toate cele necesare,

–          trusa de geometrie,

–          bloc desen, acuarele, culori, ascutitori.

pentru DONATII IN BANI SAU RECHIZITE ne puteti contacta la

Telefon: 0735/360.480
Email: office@asociatiacopiiituturor.ro

sau face un virament bancar in contul bancar ACT BANCA UNICREDIT : RO22 BACX 0000 0008 6254 4000

DISCLAIMER: chipurile beneficiarilor ACT au fost estompate pentru a le proteja dreptul la intimitate. Va multumim pentru intelegere si suportul acordat.